Навчально виховний комплекс Дошкільний навчальний заклад - Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, с. Кожанка
Оратівська громада, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
24 Березня 2023 р

Шкільний музей

Педагогічний колектив нашої школи працює над проблемою патріотичного виховання. Для цього в нашій школі є прекрасні умови - це шкільний музей “Воїнів-інтернаціоналістів”.

В музеї є кілька розділів:

  • історичні відомості про наше село - його минуле й сучасне,
  • відгомін Великої Вітчизняної війни,
  • зал, присвячений воїнам - інтернаціоналістам.

Музей

На створення музею в нашому селі колишнього директора радгоспу Крука Михайла Федоровича надихнуло побачене в с.Медвежа Немирівського району. Там він завітав до місцевої школи. Його увагу відразу привернула музейна кімната. Від побаченого защеміло серце. Вразили матеріали про воїна-інтернаціоналіста Петра Козоріза.

І в Михайла Федоровича зародилася тоді думка — створити в селі музей воїнів-інтернаціоналістів. А коли невдовзі постало питання про організацію районного музею, всі погодилися: бути йому у Кожанці.  Роботи розпочались і проводились швидко. Працювали за велінням совісті. Старалися художники-оформлювачі з Вінниці. До збору експонатів прилучилися учителі, учні, громадськість села. У пригоді стали історичні матеріали про село і його людей, зібрані роками вчителем історії Нагорним Сергієм Гордієвичем.

День відкриття музею (5 травня 1989 р.) сколихнув увесь район. В Кожанку вели дороги звідусіль.

Відкриття музею

Директор школи Н. О. Соболь розповіла усім присутнім про те, як створювався музей і запросила усіх на його урочисте відкриття.

Край, в якому я живу

Логін: *

Пароль: *